Ako piť naše zázvorové šťavy?

Je viacero spôsobov konzumácie zázvorových štiav. 40 ml produktu denne odporúčame vypiť “na panáka”.

Ak si však na našich šťavách chcete pochutnať aj iným spôsobom, môžete 40 ml produktu zaliať teplou vodou, ochutiť medom a dať si ten najlepší a najsilnejší zázvorový čaj. Zalievanie vriacou vodou sa však neodporúča, aby sa všetky zdraviu prospešné látky nezničili.

Ďalším zo spôsobov konzumácie je ochutenie čistej, studenej vody. Pomer zvoľte podľa vlastných preferencií.

Môžu zázvor aj deti?

Koreň zázvoru je veľmi silný a práve vďaka tomu dokáže účinne bojovať proti rôznym chorobám. To však so sebou nesie aj malú nevýhodu: zázvor by ste nemali podávať veľmi malým deťom. Vo všeobecnosti je odporúčané podávať zázvor deťom až od 2 rokov veku.

Ako produkty skladovať?

V záujme zachovania čo najväčšieho počtu živých látok, vitamínov a minerálov naše šťavy nepasterizujeme, tepelne neupravujeme. Jediným spôsobom ako udržať šťavu chutnú a čerstvú je skladovať ju v chladničke. Fľaštičky je potrebné mať v chladničke počas celej doby – neotvorené aj otvorené.

Som tehotná, môžem zázvor?

Mnohé mamičky bojujúce s rannými nevoľnosťami najmä v prvom trimestri tehotenstva sa zamýšľajú nad otázkou, či môžu na zmiernenie bolestí konzumovať zázvor.

Je dokázané, že 1 000 mg zázvoru dokáže výrazne pomôcť tehotným ženám pri ranných nevoľnostiach a zvracaní. Napriek tomu však odporúčame každej žene, ktorá chce konzumovať zázvor počas tehotenstva, aby sa poradila so svojim lekárom.

Mám vysoký krvný tlak, beriem lieky na zrážanie krvi, môžem zázvor?

Zázvor je prísne zakázaný v kombinácii s betablokátormi, tabletkami na cukrovku a antikoagulantmi. Keďže zázvor podporuje cirkuláciu krvi, rozťahuje cievy a stimuluje krvný tok, môže mať neblahý vplyv na hemofilikov. Častá konzumácia zázvoru zdravotný stav hemofilikov ešte zhoršuje a vedie k nadmernej krvácavosti. Taktiež, ak máte problémy s vysokým krvným tlakom odporúčame konzumáciu našich zázvorových štiav konzultovať s Vašim lekárom.

V prípade, že ste nenašli odpoveď na Vašu otázku, napíšte nám na info@zdravypanak.sk. Radi Vám odpovieme.

Shopping cart0
Žiadne produkty v košíku!
Pokračovať v nákupe
0